Bezpieczne przechowywanie butli z gazem

Gaz

Jak bezpiecznie przechowywać butle z gazem? Czy butla z gazem może stać na zewnątrz? Gdzie można trzymać butlę gazową? Czy butlę z gazem można trzymać w garażu. To najczęściej zadawane pytania w Internecie.

Bezpieczne przechowywanie butli z gazem to przede wszystkim zapoznanie się z instrukcją przeciwpożarową dla magazynów i składów butli gazów technicznych DB007. Powinna być ona zawieszona przy każdym magazynie. Butla napełniona gazem musi być przechowywana w pozycji pionowej, w suchym i przewiewnym pomieszczeniu. Zawór powinien być zamknięty, a króciec pełnej butli zaślepiony plastikową nakrętką. Jeśli butla nie jest podłączona do żadnego urządzenia, nie może być przechowywana w mieszkaniu lub domu.

Czy butla z gazem może stać na zewnątrz?

Ciśnienie butli z gazem rośnie wraz z temperaturą otoczenia. W pomieszczeniu, w którym jest powyżej 35 stopni, butla jest ogromnym zagrożeniem. Jeśli używasz jej na zewnątrz, osłoń ją przed słońcem! W przegrzanej butli ciśnienie przekracza dopuszczalne i może ją rozerwać, co może doprowadzić do tragedii.

Gdzie można trzymać butlę gazową?

Butle z gazem należy przechowywać suchym, wentylowanym pomieszczeniu (butla z gazem na zewnątrz budynku to nie jest bezpieczne rozwiązanie), z dala od źródeł ciepła (bezpieczna odległość to min. 1,5 m), a także liczników elektrycznych, gniazd wtykowych i przede wszystkim ognia.

Czy można trzymać butle z gazem w garażu?

Butle z gazem powinniśmy przechowywać w miejscu suchym oraz dobrze wentylowanym. Napełnione butle nie powinny być też przechowywane w piwnicach i garażach, poniżej poziomu podłoża.

Skąd zamówić butle z gazem?

Tylko u nas gaz w butlach w najlepszych cenach. Butle z gazem dla klientów indywidualnych i firm. Dostarczamy butle 5L, 11L, 33L  już w 24 godziny. Skontaktuj się z nami i sprawdź dostępność lub dowiedz się więcej. Sprawdź ofertę tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed